Foto: Per Myrehed

Address

Sven-Harrys konstmuseum
Eastmansvägen 10-12
113 61 Stockholm
Phone: +46 (0)8 511 600 60
E-mail: info@sven-harrys.se

Booking

E-mail: bokning@sven-harrys.se
Phone: +46 (0)8 511 600 60

Billing address

Byggmästare Sven-Harrys Konst- och Bostadsstiftelse
Eastmansvägen 10–12
113 61 Stockholm, Sweden
Orgnr: 802411-2735

Dragana Kusoffsky Maksimović

CEO
dragana@sven-harrys.se 
+46 (0)8 511 600 60  

Alexandra Olsson Lignell

Museum and exhibitions coordinator
alexandra@sven-harrys.se
+46 (0)76 133 82 62

Stina Wanre

Finance Manager
stina@sven-harrys.se
+46 (0)70 767 08 09

Emelie Sandahl

Head of Marketing and Event
emelie@sven-harrys.se
+46 (0)76 133 82 66

Emma Aspelin

Group Manager / Shop Manager
emma@sven-harrys.se
+46 (0)8 511 600 65  (Mon-Fri 9-17)

Ricardo Fong

Property Manager
ricardo@sven-harrys.se
+46 (0)76 133 82 63